body-bg

سرقت مسلحانه سیم‌های برق در ساری

سرقت مسلحانه سیم‌های برق دوباره در ساری

مرداد سال گذشته نیز برق نیوز خبری از همین دست را منتشر کرد. سارقان سوار بر خودروی زانتیا و بصورت مسلحانه وارد روستاها و شهرهایی در حاشیه شهرستانهای ساری، جویبار و میاندورود شده و با تیراندازی اقدام به ایجاد رعب و وحشت در بین اهالی کرده و اقدام به سرقت سیم های برق می کردند!

سرنشینان زانتیا به صورت مسلح اقدام به سرقت سیم برق هوایی می کردند که بعد از پیگیری های زیادی دستگیر شدند و از خودروی زانتیا یک قبضه سلاح شکاری ، یک قبضه شمشیر، یک قبضه قمه، چند نقاب و دستکش، سه عدد قیچی سیم بر ، 800 کیلو سیم برق مسروقه و یک جفت پلاک از داخل خودرو کشف شد.

علاوه بر این چندین گزارش از سرقت مسلحانه سیم برق در بندرعباس، کرمانشاه، ایلام و ... نیز در یکی دو سال گذشته گزارش شده است که در برخی موارد نیز این سرقت ها به مجروح شدن مردم و حتی به قتل رسیدن آنها شده است.

امروز نیز دو سارق سیم برق در روستای ماچک‌پشت این شهرستان پس از روبه‎رو شدن با یکی از اهالی روستا به‌سوی فرد اسلحه کشیدند و مرد تعقیب‎کننده را مورد اصابت گلوله قرار دادند.

سارقان حدود ساعت پنج صبح سه‌شنبه در حال سرقت سیم برق روستای ماچک‌پشت بودند که پس از روبه‌رو شدن با مردم، یکی از آنان را با اسلحه شکاری مجروح کردند.

فرد مضروب در گفت‌وگو با فارس، با تأیید این خبر اظهار کرد: ساعت پنج صبح سه‌شنبه با صدای جرقه از منزل خارج و متوجه سرقت سیم‌های برق روستا از سوی دو نفر شدم.

محمد تقوایی با بیان اینکه به‌سمت دو سارق حمله کردم و آنها به‌سرعت سوار یک دستگاه خودرو پژو پارس شدند، افزود: در هنگام نزدیکی با من یکی از سارقان از خودرو پیاده شد و با اسلحه شکاری به‌سمت من تیراندازی کرد.

وی با بیان اینکه از ناحیه پا دچار مصدومیت شده است، اضافه کرد: پس از سر و صدای زیاد و صدای تیر، اهالی محل به خیابان آمدند اما سارقان به‌سرعت متواری شدند.

فرد مضروب در پایان گفت: هم‌اکنون در بیمارستان ابوعلی‌سینا شهرستان ساری بستری هستم و مراتب این سرقت و اسلحه‌کشی را به نیروی انتظامی اطلاع داده‌ام.

به گزارش برق نیوز سرقت سیم های مسی برق در کشور گسترش یافته و به معضلی بزرگ برای وزارت نیرو تبدیل شده است. سرقت سیم های برق سالانه خسارت های مالی و معنوی زیادی را به شبکه و وزارت نیرو تحمیل می کند. به نظر می رسد سرقت سیم های برق چنان سودآور است که سارقان به صورت مسلحانه آنرا انجام می دهند.

نظرسنجی

نظر شما نسبت به کیفیت محصولات چیست؟

عالی - 49%
خوب - 13.7%
متوسط - 5.9%
ضعیف - 31.4%

كل آرا: 51
اين نظرسنجي به پايان رسيده است on: 31 دسامبر 2015 - 00:00

خبرنامه

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعیه ها عضو خبرنامه سایت شوید.